Wykonanie hydroizolacji w łazience

Prace remontowe związane z położeniem płytek w łazience prędzej czy później czekają każdego. Dlatego warto przygotować się, jak prawidłowo powinny wyglądać prace z tym związane. Wiedza ta pozwoli nam również uniknąć nieprofesjonalnych podwykonawców i niepotrzebnych kosztów.
W obecnych czasach płytki w łazience nie są już luksusem, ale standardem. Od nas samych zależy jak wysoki będzie to standard i czy efekty pracy włożonej w remont łazienki długo będzie nas cieszyć.

Uszczelnienie powierzchni

Niezależnie od stosowanych wypełnień szczelin, powierzchnie wykonane z płytek ceramicznych charakteryzują się wysoką nasiąkliwością. Z tego powodu przed wykonaniem prac okładzinowych w tzw. pomieszczeniach mokrych (łazienkach, natryskach, toaletach), zachodzi konieczność wykonania szczelnej hydro-izolacji pod-płytkowej. Podłogi, pozostające w stałym kontakcie z wodą stojącą wymagają systemowych metod zabezpieczania - czasem położenie samej folii nie jest wystarczającym zabezpieczeniem przed wilgocią, która może przenikać przez niewidoczne gołym okiem szczeliny i pęknięcia w spoinach.

Do podpłytkowego uszczelniania podłoży w tych że pomieszczeniach znakomicie nadaje się System Izolacji Przeciwwodnej Tytan Professional. Jego stosowanie pozwala wykonać szczelną i elastyczną powłokę przed przyklejaniem okładzin z płytek ceramicznych.

Trzy kroki do stworzenia skutecznej hydroizolacji

Bezszwowa powłoka ochronna, jaką zapewnia stosowanie produktów wchodzących w skład systemu izolacji przeciwwodnej daje potrójne zabezpieczenie przed przenikaniem wilgoci do podłoża a ponadto wzmacnia je i ogranicza jego chłonność.
System Tytan Professional to trójelementowy zestaw produktów, na który składają się:

- akrylowa emulsja gruntująca Grunt głęboko penetrujący Tytan Professional
- płynna Folia Tytan Professional
- elastomerowe taśmy, narożniki i mankiety uszczelniające "TU" i "TPER".